8 טעויות נפוצות בבחירה ובעיצוב של שיש למטבח

דף הבית > מגזין עיצוב > 8 טעויות נפוצות בבחירה ובעיצוב של שיש למטבח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

שיש למטבח נחשב לאחת ההוצאות הגדולות ביותר בשיפוץ ובחידוש המטבח. שפע הדגמים, היבואנים והמתקינים יצר שוק תחרותי מאי פעם אך נתן מקום גם לשרלטנים שמנצלים את חוסר הידיעה של רוכשים רבים.
אז איך תוודאו שלא יעבדו אליכם, מדוע חשוב לבחון את גוון השיש לפני (ואחרי) הרכישה ומדוע הקאנט הקטן יכול לעשות לכם את החיים לקלים יותר? כל הטעויות הנפוצות בבחירה של שיש למטבח וכל הדרכים להימנע מהן

לשלם על סוג א, לקבל סוג ב

אחת הטעויות הגדולות שנעשות מדי יום ברכישה של שיש למטבח היא העובדה שכמעט אין תיעוד מפורט של העסקה. גם אם אתם משלמים בכרטיס אשראי במרבית המקרים אתם תראו רק קבלה שמציינת מספר סידורי ולא את השם המפורט של השיש ואת הדגם הספציפי שלו אתם התכוונתם.

כדאי לדעת שזוהי זכותכם המלאה לקבל העתק מפורט של כל עסקה ולכן שימו לב לאותיות הקטנות אשר מציינות את סוג השיש שאתם הזמנתם ואת המידות המדויקות שדרושות לכם. למרות שזה נשמע מעט טריוויאלי, אתם לא רוצים שביום ההתקנה יגיע אליכם שיש מסוג שונה מזה שאתם הזמנתם.

1

משטחי שיש בגוונים שונים

נכון, שיש הוא אינו מונוכרומטי (וזה גם סוד קסמו) אבל יש הבדל גדול בין לקבל שיש עם סדקים טבעיים שנבעו מתהליך הכרייה לבין לקבל מספר לוחות בגוונים שבמקרה הטוב הם רק מזכירים את מה שהזמנתם ודומים רק במעט אחד לשני. קיימים לא מעט יבואנים אשר יתרצו את העניין במחסור זמני אולם זוהי לא הבעיה שלכם.

השיש הינו הרמוני למדי וכל גוש או משטח אמורים להפגין זאת ברמה הגבוהה ביותר. משטחי שיש אשר מגיעים אליכם בגוונים שונים אינם רק הפרה בוטה של העסקה שחתמתם עליה אלא גם עדות לכך שהם יובאו מאזורים שונים ומכילים הרכב מינרלי בצפיפות שונה.

2

חוסר התאמת צבעים במטבח

אם הטעות הקודמת נחשבת להונאה צרכנית, הרי שהטעות הזו היא פשוט בחירה שגויה שלכם או של מעצב הפנים שלכם. ברכישה של שיש למטבח יש חשיבות גדולה למידת ההרמוניה שנוצרת בחלל ויש שאיפה תמידית לשמור על הסגנון העיצובי הדומיננטי ועל פלטת הצבעים העיקרית.

כדאי להימנע מבחירה במשטח שיש רק כי הוא נראה נפלא באולם ולהתעלם מהדרישות העיצוביות שרלוונטיות לכם. לפני שאתם ניגשים לאולם התצוגה ובוחרים את השיש הבא שלכם, הקדישו כמה דקות להתבוננות בעיצוב המטבח הקיים ונסו להבין איזה סגנון יתאים ואיזה צבע יעניק מראה שלם יותר לחלל הכי חשוב בבית.

3

לא בוחרים בקאנט

יש כאלו שטוענים שזה מכער את המטבח ויש כאלו שטוענים שזהו אחד הכלים האולטימטיביים בכדי לאפשר עבודה פרודוקטיבית לאורך זמן. חשוב לדעת שלמרות שהקאנט אכן פוגם בקווים הנקיים שאתם אולי מקווים  להשיג , הוא מהווה מכשול אפקטיבי מפני זליגה של מים ולכן תורם לכם בעבודה יום יומית על שיש המטבח.

שורה תחתונה: אם אתם עובדים יום יום במטבח וזקוקים לחציצה אפקטיבית מפני מים, אז הקאנט הקטן הזה יעשה את כל ההבדל בין עבודה נקייה לבין רטיבות בארונות התחתונים.

לא בוחרים נכון את גובה הקאנט

קאנט נמוך מדי פשוט לא יעשה את העבודה. אם תבחרו בקאנט אשר נמוך משני סנטימטרים אתם מסתכנים ברטיבות ובזליגה של מים הישר מהשיש אל תחתית ארונות העץ.
זליגה שכזו תחסל בתוך זמן קצר את היופי של המטבח ותגרום לארונות אשר נמצאים מתחת לכיור להתנפח כתוצאה ממגע ישיר עם מים. גובה הקאנט תורם חציצה איכותית וחבל להתקין אותו בגובה נמוך מדי.

מידות לא מדויקות

הבעיה הגדולה ביותר במידה לא מדויקת של שיש הוא שבניגוד לקרמיקה, אם עשיתם טעות במדידה אתם נמצאים בבעיה. בעוד שבקרמיקה תמיד ניתן להוסיף עוד אריח קטן, במטבח אין אפשרות שכזו משום שמדובר בגוש של אבן שנחתך במיוחד בהתאם לדרישות של המטבח שלכם.

אבן השיש היא מונוליטית במשמעות שלה ולכן אתם מקבלים משטח עבודה חלק ללא כל רובה. מסיבה זו אם כבר טעיתם במדידה, עדיף שזה יהיה בעודף של סנטימטר או שניים במקום בחוסר של סנטימטר או שניים.

לבצע חיתוך בחלק בולט של השיש

ממש כמו בכל אופרציה כירורגית, המטרה היא להשאיר את השיש עם כמה שפחות “צלקות” אשר יפגעו במראה המרשים אותו אתם מתכוונים להשיג. מומלץ לנסות ולא לבצע חיתוכים באזורים המרכזיים או להשתדל ולא לפגוע באזור הדוגמה המרכזית של השיש.

רצוי לבחור באזורים שבהם הטקסטורה של השיש מתחילה להשתנות ובאופן עקרוני לנסות ולבחור משטחים כמה שיותר גדולים על מנת לספק מראה עוצמתי יותר ואשליה שכל השיש הוא מקשה אחת. כדאי לשים לב לסוג הניסור והליטוש ולדעת שעם הכלים המודרניים ניתן ליצור חיתוכים מדויקים יותר ובולטים פחות.

4

לא להכין מראש תשתית לחיפוי הקיר

אם החלטתם שאתם רוצים לבצע שילוב של חיפוי קיר ומשטח עבודה שעשויים משיש, אתם חייבים להשאיר מקום ותשתית לחיפוי הקיר.

כמעט ולא ניתן להגזים בחשיבות של הכנת תשתית ראויה לשיש משום שזהו חומר כבד אשר דורש לא מעט נפח ולכן זקוק למקום. שימו לב שאתם משאירים מקום של מספר סנטימטרים בין החיבור של משטח השיש, לקיר שעליו אמורים להיות מודבקים האריחים.

יש מספר טכניקות בכדי לספק לשיש אחיזה מושלמת בקיר ולכן כדאי לשאול את השאלות הנכונות הרבה לפני שאתם מבצעים את ההזמנה. השיש הוא חומר כבד ועבה הרבה יותר מאריחי הקרמיקה ולכן יש להתייחס עליו בהתאם.

ישנם שפע של טעויות אבל אתם לא חייבים לעשות אף אחת מהן. בחרו בחברה איכותית ועל תתפשרו על איכות ההתקנה בכדי שתוכלו ליהנות ממטבח יפיפה ומשיש נהדר אשר ישמש אתכם לאורך שנים ארוכות.

 

דילוג לתוכן